czwartek, 18 lipca 2013

16. mmmmmmmmmmmleczko kokosowe :)


kasza jaglana na domowym mleczku kokosowym gotowana z nerkowcami i podana z chałwą litewską
millet cooked with homemade coconut milk and cashews topped with lithuanian halva
Cóż, nie było mnie, bo walczyłam z zatruciem pokarmowym :( 
Przepis na domowe mleczko kokosowe:
200 g wiórków kokosowych
600 ml wody

Sposób dla osób, które nie posiadają termometru kuchennego ;)
Zagotowuję wodę w czajniku i odstawiam na ok. 10-15 minut (żeby jej temperatura wynosiła 50-60 stopni). Następnie zalewam nią kokos i odstawiam na min.3 godziny. Po tym czasie miksuję wszystko z dodatkiem słodzidła (u mnie były to daktyle) i dolewam wody do pożądanej konsystencji. U mnie przeważnie wychodzi ok. 1 litra mleczka kokosowego. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czy w smaku/konsystencji przypomina to sklepowe, bo nie kupuję ;)
Przepis na jaglankę tutaj.


Recipe for coconut milk:
200 g shredded coconut
600 ml water

A good way for people who don't have cooking thermometer ;)
Boil the water and leave it for about 10-15 minutes (to let the water have 50-60 degrees of Celcius). Next, pour the water onto shredded coconut and leave for at least 3 hours. Afterwards, mix it with your favourite sweetener (I used dried dates) and add water to desired consistency. I usually get 1 liter of coconut milk. Frankly speaking, I have no idea if the taste/consistency remains bouught ones because I don't buy them ;)
Recipe for cooking millet here.


2 komentarze :

 1. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję smacznego bloga!

  Chciałabym zaprosić Ciebie na stronę znajdzprzepisy.pl oraz do dodania swojego bloga na listę TOP BLOGI! Nasze strony są już dostępne w 37 krajach i jesteśmy drugą co do wielkości wyszukiwarką przepisów kulinarnych na świecie!

  Byłoby mi bardzo miło, jakby i Twoje przepisy znalazły się u nas i tym samym trafiły do jeszcze większego grona odbiorców :)
  Aby znaleźć się na liście Top Blogi wystarczy tylko zarejestrować swój blog tutaj: http://www.znajdzprzepisy.pl/dodaj-blog

  Życzę miłego wieczoru!

  OdpowiedzUsuń
 2. pycha! samo zdrowie i to na domowym mleczku *-*

  OdpowiedzUsuń